Sadraudzības organizācijas

Par Daugavietes Sadraudzības organizācijām

Daugavietēm norit aktīva sadraudzība ar sadraudzības organizācijām ārpus Latvijas. Mēs aicinām un pašas piedalāmies pasākumos, ko organizē mūsu sadraudzības organizācijas – Filiae Patriae (Igaunija), Keskisuomalainen Osakunta (Somija) un Neo-Lithuania (Lietuva).

Februāra sākumā daugavietes piedalās Keskisuomalainen Osakunta jubilejas svinībās Helsinkos. Jubilejas laikā vienmēr var gūt plašu ieskatu Somijas studentu organizāciju darbībā un iepazīt somu tradīcijas.

Katru pavasari daugavietes ir aicinātas piedalīties Valpurģu nakts svinībās Tartu, Igaunijā, kur mūs laipni pie sevis pieņem Filiae Patriae, rūpējoties par mūsu naktsmājām un labsajūtu.

Savukārt, vasarā Keskisuomalainen Osakunta un Neo-Lithuania organizē pasākumus dabā. Laika gaitā vairākas daugavietes ir piedalījušās sadraudzības organizāciju rīkotajās ekskursijās, pārgājienos un laivu braucienos.

Rudenī daugavietes aicina sadraudzības organizāciju pārstāvjus piedalīties korporācijas jubilejā un tās pasākumos, kā arī Latvijas proklamēšanas gadadienai veltītajos pasākumos. Līdzīgi pie sevis mūs aicina Filiae Patriae un Neo-Lithuania.

Sadaudzība ar ārvalstu organizācijām daugavietēm dot plašāku izpratni par korporāciju aktivitātēm un tradīcijām. Sadraudzība stiprina kopīgās saites, kas saista studentes Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā.

Sadraudzības pasākums ar Filiae Patriae 2017. gadā

Sadraudzības pasākums ar Filiae Patriae 2017. gadā

Filiae Patriae

Korporācijas nosaukums Filiae Patriae nozīmē – Tēvzemes meitas.

Dibināta 1920. gada 27. oktobrī Tartu, Igaunijā. Tādējādi Filiae Patriae ir pirmā studenšu korporācija Baltijā.

Devīze “Pōhia tutar, pōhia kodu, tugevasti seotud olgu!” (Ziemeļmeita, ziemeļdzimta cieši lai ir saistīta!) izsaka pamatprincipus — tēvzemes mīlestība, vieno­tība, nacionālās un kulturālās apziņas stiprināšana.

Sadraudzības līgums starp korporācijām ir noslēgts 1997. gada 16. novembrī.

Par fīlijām vairāk vari uzzināt: www.cfp.ee.

Keskisuomalainen Osakunta

Somijas korporācijas vienā organizācijā apvieno meitenes un puišus pēc novadniecības jeb reģionālās piederības. KSO darbojas Vidussomijas novada studenti.

Organizācija ir dibināta 1931. gada 6. martā. 

KSO darbību raksturo tādi ikgadēji interesanti pasākumi kā: žurnāla Donalds Daks izsole, jauno amatpersonu balle, filmas James Bond 24 stundu filmu maratons.

Sadraudzības līgums starp S!K! Daugaviete un KSO ir noslēgts 1995. gada 24. novembrī.

Par Keskisuomalainen Osakunta vairāk vari uzzināt www.kso.fi un Facebook lapā.

Neo-Lithuania

Dibināta 1922. g. 11. novembrī, apvienojot Lietuvas studentus un studentes.

Mūsdienās Neo-Lithuania sevī ietver Filiae Lithuaniae (studenšu korporācija) un abas organizācijas darbojas kopā zem viena nosaukuma Neo-Lithuania, kurai ir vienota pārvalde, bet saglabātas katrai savas krāsas un atšķirības zīmes, kā arī daudzas tradīcijas. 

Sadraudzības līgums nav noslēgts.

Vairāk vari uzzināt Facebook lapā Korp!Neo-Lithuania.