Daugavietes sporta spēlēs

 

No 2014. gada atcerēsimies ne tikai Daugavietes ikdienas dzīvi, bet arī virkni piedzīvoto notikumu.

 

Janvārī un februārī Daugavietes saimi papildināja vairākas jaunas studentes - katra ar atšķirīgām interesēm, hobijiem un apgūstamo profesiju, tomēr visas vienotas Daugavietē!
Martā sveicām savas draudzenes - Tartu Universitātes vecāko studenšu korporāciju Filiae Patriae 25 gadu atjaunošanas jubilejā. Apmeklējām Pulkveža O.Kalpaka piemiņas pasākumos, kuros gūtie ienākumi tika ziedoti kritušo Latvijas  karavīru pieminekļa celtniecībai. Piedalījāmies studenšu korporāciju konferencē "Sieviete Latvijas kā Rietumvalsts izaugsmē”, kuru ar savu klātbūtni un uzrunām papildināja ministru prezidente Dr.oec. Laimdota Straujuma.
Aprīlī lasījām dzeju korporāciju Mākslas dienās „Atveries pasaulei”,  rādījām savus talantus radošumā, asprātībā, aktierspēlē, režijā un mūzikā 18. Studentu un Studenšu korporāciju Teātra Festivālā, kā arī priecājāmies s!k! Dzintra un k! Selonija rīkotajā karnevālā „Modes blogs” un spēlējām galda spēles kopā ar k! Fr!Livonica.
Maijā k! Selonija rīkotajā literārajā vakarā uzklausījām pazīstamā deju skolas "Manieres" vadītāja Alda Rudzīša padomus, viesojāmies s!k! Selga rīkotajā literārajā vakarā „Latgalieši – tie paši latvieši vai citi?", kā arī sveicot daugavietes - dejotājas, apmeklējām studentu korporāciju deju kopas „Marmale” piecu gadu jubilejas koncertu. Noslēdzām 2013./2014. akadēmisko gadu skaistos, pozitīvos un mierpilnos svētkos (komersā) Saulkrastos: saule, smiltis, jūra un 100 baltas, starojošas dažādu vecumu dāmas!
Jūnijā, kad ievu, ceriņu, pieneņu ziedēšanas trakums, kuplā pulkā apmeklējām 51. Baltijas Tautu Komersa pasākumus Rīgā. Tika spodrinātas kurpes, pielaikotas kleitas ballei, svētku aktam un dāmu vakaram. Tika skandinātas balsis un atkārtotas kaimiņvalstu himnas. Koncertā, kas sekoja svētku aktam, kā soliste uzstājās Daugavietes filistre Lorija Cinkusa.
Jūlijā ikgadējā korporantu laivu braucienā laivojām Irbes upē, kā arī sportojām un vērojām zvaigznes Konkordijas Valdemārija rīkotajās sporta spēlēs Lodes muižā.
Augusta karstumā, līdzi ņemot azartu un mūsu neparasto, melno talismanu „Daugavietes Enerģija”, devāmies uz ikgadējām korporāciju sporta spēlēm Ikšķilē. Savukārt Daugavietes vasaras dienās, kopā ar viesiem no sadraudzības organizācijas Neo-Lithuania, gājām pārgājienā gar Amatas krastiem, baudot skaistos upes skatus Ainavu kraujā, apskatot Zvārtes iezi un sēņojot.
Septembrī un oktobrī uzsākām 2014./2015. akadēmisko gadu, rīkojot Literāros viesu vakarus un savā pulkā uzņemtot vairākas jaunas studentes.
Novembrī pie mums viesojās sadraudzības organizācija Neo-Lithuania, svinējām Daugavietes 93. dibināšanas un 25. atjaunotnes gadadienu, kā arī 11. novembrī pieminējām latviešu karavīru varonību, bet agrā 18. novembra rītā devāmies gājienā uz Brāļu kapiem. Kādā nedēļas nogalē apciemojām sadraudzības organizāciju Filiae-Patriae Tatru, kur konferencē lasījām vairākus referātus par Latviju un latviešiem.
Decembris aizritēja Ziemassvētku noskaņās: daugaviešu konventa dzīvoklī smaržoja pašceptās piparkūkas un siermaizītes, kā arī mūs priecēja daiļā eglīte, pašdarinātie puzuri un citi rotājumi.

 

Aktīvās meitenes (2014.g.)