Daugavietes sporta spēlēs

 

„Es lūdzu jūs, augsti godājamais Prezidenta kungs, noņemt segu plāksnei šī nama sienā, lai garāmgājēji arī pēc gadu simteņiem redzētu, kur ausis Latvijas brīvības rīts.” Tā pēc piemiņas plāksnes atklāšanas pie Latvijas Nacionālā teātra ēkas fasādes 1938. gada 18. novembrī toreizējo izglītības ministru prof. Jūliju Auškapu citēja prese.

 

 

Šogad Latvijas valsts svin savas pastāvēšanas 95. gadadienu. Atzīmējot to, studentu korporācijas, kas jau tolaik bija viens no drošākajiem Latvijas valsts neatkarības balstiem, kopā ar Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fondu un ar Latvijas Nacionālā teātra atbalstu Kalpaka ballē uzsāka ziedojumu vākšanu, lai atkal pie Latvijas dzimšanas šūpuļa būtu redzama piemiņas zīme par šī nama nozīmīgo lomu Latvijas valsts vēsturē.

 

2013. gada 16. novembrī pie Latvijas Nacionālā teātra ēkas Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš atklāja piemiņas zīmi, kas ikvienam atgādinās, ka tieši Latvijas Nacionālā teātra ēka ir bijusi tā vieta, kur pirmo reizi pasludināta Latvijas valsts.

 

Pulkveža Oskara Kalpaka Piemiņas fonda valdes locekle ir s!k! Daugaviete fil! Kaiva Krastiņa. Kalpaka bataljona Atsevišķās Studentu rotā ietilpst studentu korporācijas - Lettonia, Selonija, Lettgallia, Talavija un Fraternitas Lettica.

 

Aktīvās meitenes (2014.g.)