Daugavietes sporta spēlēs

“Ik rītu celies, ik skaistāka topi,

Ik rītu celies, ik gudrāka topi,

Ik rītu celies, ik krietnāka topi!”

 /s!k! Daugaviete god!fil! A.Brigadere/

 

“Ik rītu celies, ik skaistāka topi,
Ik rītu celies, ik gudrāka topi,
Ik rītu celies, ik krietnāka topi!”
/A.Brigadere/

 

2016. gada rudenī plānoti šādi s!k! Daugaviete 95 gadu jubilejas pasākumi:

   

* Kino apmeklējums - filma “Melānijas hronikas” 2.novembrī, Cafe Film Noir;

* Svinīgais akts 4.novembrī;

* Jubilejas svētku dievkalpojums 5.novembrī Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes Evanģēliski luteriskajā baznīcā;

* Gājiens 5. novembrī;

* Jubilejas balle 5.novembrī;

* Kapu apmeklējums 6.novembrī (ziedu nolikšana);

* Komerss 6.novembrī.

 

 

 

Daugaviešu aktivitātēm un jaunumiem iespējams sekot līdzi Facebook lapā: Daugaviete.

 

Zemāk pieejams dažādu rakstu arhīvs.

 

 


 

Jauno studenšu uzņemšana studenšu korporācijā Daugaviete 2015. gada rudens semestrī ir noslēgusies. Vairāk.

Nākamā uzņemšana tiek plānota 2016. gada februārī.

 

Aicinājums uz 2015.g. rudens Viesu vakariem:

 

 

Studenšu korporāciju Filistru Biedrību Savienība 2015. g. 11. aprīlī rīkoja ikgadējo pavasara konferenci, kurai šoreiz izvēlēta tēma “Sieviete likteņa griežos”.

 

 

Sestdien, 2015. gada 28. februārī jau trīspadsmito reizi Rīgas Latviešu biedrības namā notiks Kalpaka balle.

 

 

2015. g. janvārī laikraksts Latvijas avīze publicējis interviju ar Ilzi Spergu "Atklāt latviešu valodu no citas puses". Publikācija papildināts ar fragmentu no Ilzes stāsta “Stuosts par suneiti”.

Intervija pieejama šeit.

Latgaliešu autores un daugavietes Ilzes Spergas debijas stāstu krājuma „Dzeiveiba” atvēršanas svētki notika 2014. gada 25. oktobrī.

„Manu tekstu dēļ omes ir kliegušas baznīcā un gandrīz atteikušās no žurnāla „Katōļu Dzeive” abonementa. Citas ir smējušās līdz asarām, citas raudājušas no dusmām. Tā ka auditorija ir veiksmīgi atrasta. Bet rakstu es pati sev, tāpēc varu rakstīt jebkurā valodā. Un sev es rakstu latgaliski. Tā ir brīvība sacensties ar sevi un savu valodas izjūtu.” (Ilze Sperga)

Vairāk informācijas šeit.

 

 

No 2014. gada atcerēsimies ne tikai Daugavietes ikdienas dzīvi, bet arī virkni piedzīvoto notikumu.

 

Kā latvietis šodien dzīvo Latvijā? Kas latvietim ir svarīgs? Ko viņš domā?

 

Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem, 2014. gada 15. novembrī vecākā igauņu studenšu korporācija Filiae Patriae un vecākā latviešu studenšu korporācija Daugaviete rīkoja konferenci "Latvija - tuvs un tāls kaimiņš", kas notika Tartu Igaunijā.

 

Novembrī Daugaviete svin ne tikai savu dibināšanas jubileju, bet atzīmē arī 25. atjaunotnes gadadienu.

 

Daugaviete vieno zinātkāras sievietes, kurām ir kopīgs mērķis – izglītot un tapt izglītotām. Šo mērķi lieliski spēj pildīt ne tikai mūsu rīkotie literārie vakari, bet arī dažādās nozares, kurās 2013./2014. akadēmiskajā gadā divpadsmit daugavietes ieguvušas zinātnisko vai akadēmisko grādu.

 

„Es lūdzu jūs, augsti godājamais Prezidenta kungs, noņemt segu plāksnei šī nama sienā, lai garāmgājēji arī pēc gadu simteņiem redzētu, kur ausis Latvijas brīvības rīts.” Tā pēc piemiņas plāksnes atklāšanas pie Latvijas Nacionālā teātra ēkas fasādes 1938. gada 18. novembrī toreizējo izglītības ministru prof. Jūliju Auškapu citēja prese.

 

Intervijā laikrakstam STARS viena no daugavietēm stāsta par savas ģimenes dzīvi un darbu laukos - Madonas pusē.

“Pēc maniem ieskatiem, laukos augt bērniem tomēr ir daudz labāk, un man ir arī svarīgi, ko bērni ēd. Laukos varam daudz ko no ģimenei vajadzīgā paši izaudzēt, kaut ne visu. [..] Pēc dēla piedzimšanas vēl strādāju attālināti, bet, kopš piedzima meita, lēmums pilnībā tapa par labu laukiem. Mums ļoti daudz palīdzēja pieskatīt bērnus vecāki, un novērtējam, ka mazie var ciemoties te pie vienas omes, te pie otras. Rīgā ir jāmeklē aukles, bērnudārzi, tuvumā nav nevienas omes. Madona nav tālu, visi dārziņi tik forši.” (Ieva Galiņa)

Interviju lasiet šeit.

 

 

2012./2013. akadēmiskajā gadā S!P!K! prezidē s!k! Daugaviete. Prezidija sastāvs: S!P!K! seniore taut! Katrīna Pakšāne, S!P!K! viceseniore taut! Dita Lapiņa, S!P!K! sekretāre taut! Agnese Treinovska.

 

 

Top filma par s!k! Daugaviete goda filistri Melāniju Vanagu.

“Ar tēti šķīrāmies bez asarām. Viņa rokas bija aukstas, viss siltums sakāpis acīs. Es teicu “uz redzēšanos!”. Tētis neteica nekā. Tas notika Cēsu stacijā pie aizrestoto vagonu rindas. – Neuzkavējieties! Galā būsiet atkal kopā, - kliedza viens no miličiem, kas pavadīja tēti. Tie bija necilvēcīgi meli, bet toreiz vieglāki bija kaut drusku tiem ticēt kā nemaz neticēt.” (Melānija Vanaga “Veļupes krastā”)

Vairāk informācijas šeit.

 

Aktīvās meitenes (2014.g.)